Naše výrobky sú plnené výlučne z nového husacieho peria.  Podľa podielu páperia v perí ponúkame paplóny a podhlavníky v dvoch typoch. Podľa podielu páperia v perí ponúkame paplóny a podhlavníky v dvoch typoch:

 

Typ Štandard

husacie perie, ktoré poznáme ešte v perinách a podhlavníkov od našich babičiek, keď pri driapaní odriapali celú hus rovnomerne. Nachádza sa tam približne 30 % páperia. Je to najviac používaný typ. Paplóny typu Štandard sú priľnavejšie.

Husacie perie z toho 30% páperHusacie perie z toho 30% páper

 

Typ Luxus

husacie perie, kde do štandardného peria je pridaný ďalší páper. Je tam približne 70 % husacieho páperia. Páperie zabezpečuje vyššiu hrejivosť pri nižšej váhe. Preto sú tieto výrobky plnené nižšou gramážou. Sú vhodné najmä pre deti. Páperie sa získava omnoho náročnejšie, preto sú výrobky drahšie. Nevýhodou je kratšia životnosť, páperie sa rýchlejšie zničí (zleží) . Preto sa využíva hlavne v paplónoch.

Husacie perie z toho 70% páperHusacie perie z toho 30% páper

Perie je prírodný priedušný tepelno-izolačný materiál s veľmi dobrými hygroskopickými vlastnosťami. Je vyskúšaný mnohými generáciami a stále viac sa radí medzi najobľúbenejšie pre svoje neopakovateľné vlastnosti. Je ekologicky nezaťažujúce. Najpoužívanejším zdrojom peria a páperia sú husi a kačice. Kačacie má prirodzene silnejší zápach a je viac mastné.

Naše výrobky sú plnené výlučne z nového husacieho peria, priamo od spracovávateľa z Maďarska. Používame iba čisté, prírodné, nebielené perie a páperie, ktoré nie je spracované sekaním. Veľké, hrubé brká sú z peria odstránené. Husacie perie nie je čisto biele, ale bežne je sfarbené v rôznych odtieňoch šedej, aj hnedej farby.

Rozdiel medzi perím a páperím je v tom, že páperie rastie bez stredného pevného, centrálneho brka (stonky). U vtákov tvorí podkladovú vrstvu - pod hlavným vtáčím perím v blízkosti tela. Je veľmi jemné a našuchrané vďaka čomu zabezpečuje vyššiu hrejivosť pri nižšej váhe. Páperie sa získava omnoho náročnejšie, preto je cena oveľa vyššia než samotné perie. Nevýhodou páperia je jeho kratšia životnosť (rýchlejšie zležanie) a preto sa využíva najmä v paplónoch.

 

Husy
Husy
×

TOP